На Київському водосховищі встановлено 500 нерестових гнізд
12.04.2018
13 квітня відбулась акція з виготовлення та встановлення нерестових гнізд на Київському водосховищі, поблищу с. Гористе Вишгородського району. В заході взяли участь представники Київського рибоохоронного патруля, Асоціації рибалок-промисловиків, Інституту рибного господарства НААН та користувачі Київського водосховища. Всього кількість штучних нерестовищ склала 500 штук.
В Асоціації рибалок-промисловиків розповіли, що штучні нерестові гнізда особливо актуальними є на Київському водосховищі. Адже навесні відбувається сильне коливання рівня води. Тож відкладена на мілководді поблизу берега ікра після швидкого падіння рівня води гине, що зменшує популяцію цінних видів риби.
Для вирішення цієї проблеми встановлюються штучні нерестові гнізда. Їх конструкція дуже проста. Зрізані кущі або хвойні гілки зв’язуються у вигляді довгого снопа, а потім по всій його довжині чіпляються порожні пластикові пляшки. Вони будуть утримувати гніздо на плаву. По обидва кінці прив’язують каміння для стійкого положення конструкції на воді. Після цього їх катером або човном відтягують на 15-20 метрів від берега і встановлюють паралельно до берегової лінії. Якщо рівень води знижується, то гніздо саме відпливає від берега. Зараз розпочинається період нересту судака, окуня та щуки. Тож гнізда будуть місцем відкладення ікри, в першу чергу, саме для цих видів.
«Сподіваємось, що подібна допомога від небайдужої громадськості буде не поодиноким випадком, а стане хорошою традицією. І спільними зусиллями ми допоможемо рибі віднереститись. У подальшому відділ іхтіології спільно з Інститутом рибного господарства будуть здійснювати контроль за станом відкладеної ікри. Вже через тиждень відбуватиметься промивка нерестових гнізд від мулу та водоростей», – наголосили в Київському рибоохоронному патрулі.
Протягом найближчих двох місяців нересту планується провести щонайменше ще дві подібні акції. Інформація про події з’явиться на сайті Київського рибоохоронного патруля в розділі «Прес-центр» – «Анонси».
Довідкова інформація:
Застосування штучних нерестовищ є одним із традиційних заходів із покращення умов природного відтворення водних біоресурсів. За даними НБО, розробленого Інститутом рибного господарства НААН, термін встановлення штучних нерестовищ – друга декада квітня-перша декада травня. Їх оптимальна кількість для Київського водосховища (у межах Київської області ) складає 2,5 тис. Місце встановлення – уздовж бетонної дамби Київського водосховища.
Суддя Вишгородського районного суду постановила користувачеві водних біоресурсів сплатити на користь держави збитки, які він наніс рибному господарству України. Загальна сума збитків становить 27 455 грн. Покарання встановлено за порушення правил ... >>>
З 1 по 4 квітня в ході перевірки ринків та
місць стихійної торгівлі рибоохоронний патруль Київщини зафіксував 12 порушень.
Загальна вага незаконної реалізації водних біоресурсів становила 80 кг. При
перевірці громадяни не змогли надати ... >>>
В період з 16 по 31 березня Управління
Держрибагентства у м. Києві та Київській області виявило 149 порушень на
водоймах та 11 на ринках. Сума збитків, завданих рибному господарству,
становить 45,6 тис. грн. В рамках проведених рибоохоронних ... >>>
Перелік ділянок водойм Київської області, де
дозволено любительський і спортивний вилов риби з берега однією поплавковою або
донною вудкою з одним гачком та спінінгом в нерестовий період 2018 року.
Водосховища:
Київське
- в ... >>>
Протягом одного дня, працівниками Управління
Держрибагентства у м. Києві та Київській області було зафіксовано порушень на
18,9 тис. грн. збитків. Так, 31 березня під час проведення рейду рибоохоронний патруль Київщини
виявив грубе порушення ... >>>
27 березня Київський рибоохоронний патруль
виявив грубе порушення правил рибальства. Інцидент стався близько 4 ранку на
Канівському водосховищі, в районі с. Осещина, Вишгородського району. Загальна
сума збитків, завданих рибному господарству, ... >>>
В період з 23 по 25 березня Київський рибоохоронний
патруль виявив 61 порушення на водоймах та 3 – на ринках. Сума завданих рибному
господарству збитків внаслідок цих порушень становить 10,6 тис грн. У
порушників вилучено 55 кг незаконно ... >>>
22 та 23 березня, під час рибоохоронної діяльності в місцях збуту водних біоресурсів, рибоохоронний патруль Київщини затримав 2 порушників. Загальна вага незаконної реалізації риби становила 76 кг. Документи про походження водних біоресурсів ... >>>